Propozice otevřeného přeboru 2017

Sokol Vršovice a Š.O. Praga
Hrací místnost: Praha 10, Vršovické nám. 2 (Sokol Vršovice, boční vchod) spojení: TRAM 4 a 22, zastávka Vršovické nám.
Termín: 3.10. až 4.12 2017, jednou týdně úterý a čtvrtek. Příslušný hrací den jednotlivých skupin bude stanoven při losování. Začátky partií v 17:30. Čekací doba je 40 minut (kvůli možnosti signalizace jejího konce pádem praporku na hodinách).
Hrací systém: Podle zájmu se bude 1 skupina hrát švýcarským systémem se zápočtem na FIDE, ostatní skupiny o 10-12 hráčích, každý s každým, výsledky budou zaslány k zápočtu na národní ELO. Hraje se podle platných Pravidel FIDE. Závěr partie se hraje podle Pravidel FIDE pro poslední časovou kontrolu bez omezení počtu tahů. V případě závěrečné fáze partie při 2. časové kontrole platí pro tuto soutěž ustanovení Směrnice III (bez odst. III.4) „Hry bez přídavného času včetně rychlého zakončení“ Pravidel šachu FIDE". O pořadí rozhoduje počet bodů, Sonnenborn-Berger, vzájemná partie, lepší výsledek proti 1., 2., atd. v pořadí.
Právo účasti: Do turnaje mohou být přijati jen registrovaní hráči (hráči Š.O. Praga a Sokol Vršovice jen s vyrovnanými členskými příspěvky), kteří se zúčastní osobně nebo prostřednictvím zástupce losování a zaplatí vklad. Pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout hráče, který v předchozích turnajích pořádaných Š.O. PRAGA či Sokol Vršovice dělal problémy (nedohrání turnaje, časté překládání partií, kontumace atp.) nebo hráče s nízkým ELO, aby bylo dosaženo vhodného (přijatelného) koeficientu jednotlivých skupin turnaje. V případě překročení kapacity klubovny rozhoduje o přijetí do turnaje pořadí přihlášek.
Tempo hry: 40 tahů za 100 minut a 30 minut do konce partie.
Losování: Úterý 26.9.2017, 17:30 v hrací místnosti.
Startovné: 200 Kč (hráči TJ Praga a Sokol Vršovice platí jen 50Kč). Plus 50Kč ve skupině se zápočtem na FIDE
Vklady neposílejte, musí však být zaplaceny při losování.
Ceny: Závisí na počtu přihlášených a výběru startovného.
Přihlášky: E-mailem. Nejpozději do 21.9.2017.
Je třeba uvést jméno a příjmení, ELO, datum narození, oddíl, telefon, případně další kontakt, datum a nehodící se hrací den, dále ještě zda chcete hrát ve skupině se zápočtem na FIDE, nebo naopak jen se zápočtem na národní ELO.
Přihlášky a bližší informace na telefonu
733 162 168 (mob.)
e-mail: mirakri@seznam.cz
Za oddíly Sokol Vršovice a Š.O. Praga ing. Miroslav Sýkora a Miroslav Krieger
Zpět na Š.O. Praga