Propozice otevřeného přeboru 2019

Š.O. Praga
Hrací místnost: Penzion Fantazia nad hotelem Jasmín, Praha 9, Pod Balkánem 3, spojení: BUS 136, zastávka Skloněná.
Termín: 23.9. až 19.12 2019, jednou týdně pondělí až pátek. Příslušný hrací den jednotlivých skupin bude stanoven při losování. Začátky partií v 18:00. Čekací doba je 40 minut (kvůli možnosti signalizace jejího konce pádem praporku na hodinách).
Hrací systém: Podle zájmu se bude 1 skupina hrát švýcarským systémem se zápočtem na FIDE, hrací den PONDĚLÍ. V případě zájmu bude 1 skupina pro mládež – hraná podle počtu hráčů systémem každý s každým nebo švýcarským systémem se zápočtem na národní ELO – hrací den STŘEDA, ve zbývajících dnech (úterý, čtvrtek a pátek) budou uzavřené skupiny o 10 až 14 hráčích hrané systémem každý s každým se zápočtem na národní ELO - hrací den jednotlivých skupin bude stanoven na losování. Hraje se podle platných Pravidel FIDE. V případě závěrečné fáze partie při 2. časové kontrole platí pro tento turnaj ustanovení Směrnice III (bez odst. III.4) „Hry bez přídavného času včetně rychlého zakončení“ Pravidel šachu FIDE. Vyhodnocení pořadí jednotlivých skupin je určeno článkem 5 Soutěžního řádu. Vítězové jednotlivých skupin mají nárok na postup do vyšší skupiny v dalším turnaji pořádaném ŠO Praga. Při splnění Směrnice STK pro pořádání turnajů, pořadatel požádá o zařazení 1.skupiny turnaje mezi turnaje 2.etapy s právem postupu do 3.etapy mistrovství jednotlivců.
Právo účasti: Do turnaje mohou být přijati jen registrovaní hráči (hráči Š.O. Praga jen s vyrovnanými členskými příspěvky), kteří se zúčastní osobně nebo prostřednictvím zástupce losování a zaplatí vklad. Pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout hráče, který v předchozích turnajích pořádaných Š.O. PRAGA dělal problémy (nedohrání turnaje, časté překládání partií, kontumace atp.) nebo hráče s nízkým ELO, aby bylo dosaženo vhodného (přijatelného) koeficientu jednotlivých skupin turnaje. V případě překročení kapacity klubovny rozhoduje o přijetí do turnaje pořadí přihlášek.
Tempo hry: 40 tahů za 100 minut a 30 minut do konce partie.
Losování: Úterý 17.9.2019, 18:00 v hrací místnosti.
Startovné: 200 Kč (hráči TJ Praga platí jen 50Kč). Plus 50Kč ve skupině se zápočtem na FIDE
Vklady neposílejte, musí však být zaplaceny při losování.
Ceny: Závisí na počtu přihlášených a výběru startovného.
Přihlášky: E-mailem. Nejpozději do 12.9.2019.
Je třeba uvést jméno a příjmení, ELO, datum narození, oddíl, telefon, případně další kontakt, datum a nehodící se hrací den, dále ještě zda chcete hrát ve skupině se zápočtem na FIDE, nebo naopak jen se zápočtem na národní ELO.
Přihlášky a bližší informace na telefonu
733 162 168 (mob.)
e-mail: mirakri@seznam.cz
Za Š.O. Praga Miroslav Krieger, 21.7.2019
Zpět na Š.O. Praga